خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

میزبانی مسابقات ورزشی می تواند یک صنعت سود آور باشد .


  استان لرستان  از ظرفيت و توانمندي بالايي در بخش هاي مختلف برخوردار است كه باید با فراهم کردن امکانات مناسب از اين ظرفیت و توانمند ی به نحو مطلوب بهربرداری شود . برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی خردسالان و نونهالان کشور با حضور بیش از 2000 نفر و میزبانی مسابقات قهرمانی کشتی آزاد و فرنگی پیشکسوتان کشور انتخابی تیم ملی  از 6 تا 8 مرداد نمونه ای از این توانمندی هاست .

  رویدادهای ورزشی بزرگی را پشت  سر گذاشتیم و البته رویدادی بزرگتر را  در پیش رو داریم و امیدواریم با همکاری اداره های مختلف استان و هماهنگی های لازم با مسوولان اجرایی  همانگونه که در دو میزبانی قبلی سر بلند بودیم  به خوبی از عهده برگزاری  این رقابت ها برآییم.

  در جهت  گرفتن این میزبانی هم تلاش زیادی انجام گرفته است و رایزنی های مختلفی داشتیم که توانستیم این میزبانی را به دست بیاوریم. برای برگزاری مسابقات از نظر فنی مشکلی نداشته و  نداریم اماآنچه مهم است  این میزبانی برای ورزش لرستان اهمیت زیادی دارد و امیدواریم  چون دو میزبانی قبلی با موفقیت برگزار شود.

   اکنون جدای از بحث ورزشی ؛ مهم  بهربرداری از این موقعیت  به نفع استان و تبدیل این میزبانی به محلی برای معرفی سود آور استان به ایران است .میزبانی مسابقات ورزشی زمانی در خور برای معرفی توانمندی های ورزشی ، اجتماعی ، فرهنگی  و ..... استان است و فرصتی برای جذب سرمایه و سرمایه گذار است  مگر نه اینکه می گوییم لرستان بهشت سرمایه گذاران است .

  سرمایه گذاری ورزشی و توجه به صنعت ورزش می تواند با نگاه  به جمعیت جوان استان  و این همه پتانسیل ناب و بکر در بخش اشتغال نیز راهگشاه باشد .خوب است بدانیم اولین دستاورد  میزبانی مسابقات در بخش توریسم و گردشگری است و می تواند آغاز ی بر اکو توریسم ورزشی باشد.

  این میزبانی و معرفی درست باعث می شود شهر خرم آباد و استان لرستان  همواره در طول هفته میزبان گردشگران و مسافران بسیاری از داخل و حتی  خارج از کشور باشد  و چنین موقعیت و شرایطی،‌شهروندان را از دیگر شهرها و استان های کشور متفاوت می نماید زیرا اغلب مسافرت ها در دیگر نقاط کشور در قالب فصولی خاص و یا ایام تعطیل صورت می گیرد اما استان لرستان سرزمینی چهار فصل است .

  میزبانی لرستان با کمک و حضور اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری می توانست و می تواند آغازی بر رونق اکو توریسم استان باشد.سطح میزبانی مسابقات و رفتار های فرهنگی و برنامه های جنبی در جذب گردشگر حائز اهمیت است و می تواند یک صنعت سود آور برای استان باشد .

  تلاش استان همواره در جهت حمایت از بخش ورزش و جوانان  است ولی اعتبارات و امکانات استان محدود است و در چنین زمانی حمایت های  ورزشی توسط ادراتی همچون میراث فرهنگی می تواند سرمایه گذاری مطمئن  با تضمین سود برگشتی باشد

  با توسعه بخش ورزش  اعتماد به نفس و روحیه مشارکت عمومی در جوانان افزایش خواهد يافت وبه سمت بالندگی و شکوفایی استان حرکت خواهند کرد و استانی با سرمایه های جوان و توانمند باعث رشد و تعالی کشور خواهد بود .

                                                                                                                            جلال قربانی


  این مطلب تا کنون 31 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : استان ,میزبانی ,سرمایه ,لرستان ,ورزشی ,کشور ,استان لرستان ,میزبانی مسابقات ,میراث فرهنگی ,استان باشد ,سرمایه گذاری ,
  میزبانی مسابقات ورزشی می تواند یک صنعت سود آور باشد .

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر